środa, 6 maja 2015

" Potomek Tudorów", C.W. Gortner - recenzja

ZJAWISKOWA POWIEŚĆ HISTORYCZNA


Książki o fabule historycznej są bardzo chętnie czytane. Oczywiście nie tylko przez historyków. Wielu ludzi lubi pomarzyć o tym, że przenosi się do innej epoki. Książka osadzona w realiach historycznych daje taką możliwość.  Wraz z kolejnymi stronami przeczytanej przez nas książki poznajemy realia, ludzi i czasy.
O Elżbiecie I Królowej Anglii słyszał każdy. Tajemnicza, okrutna władczyni czy subtelna i delikatna kobieta? Odważna i silna? A może zupełnie inna niż  jesteśmy sobie w stanie wyobrazić?
Królewski dwór, intrygi, szpiedzy i niebezpieczne pojedynki. Eleganckie damy i bezwzględni szpiedzy. Powieść z pod znaku płaszcza i szpady przywodzi na myśl opowieści zasłyszane  w dzieciństwie.

                                                             źródło: www.znak.com.pl

Genialna i pasjonująca. Porywająca i znakomita. " Spisek Tudorów" zafascynował mnie, jednak  "Potomek Tudorów" przykuł moją uwagę od pierwszej strony. Nie mogłam się oderwać aż przeczytałam do końca.

Gorąco polecam, ostrzegam jednak, że musicie sobie zarezerwować cały wieczór na tą książką, ponieważ nie będziecie w stanie się od niej oderwać!

C.W. Gortner, Potomek Tudorów,  Kraków 2015, s. 352.

2 komentarze: