sobota, 7 listopada 2015

S. Klimek, M. Urbanek. " Podróże przez Dolny Śląsk" - recenzja

PODRÓŻ POŚLUBNA Z KSIĄŻKĄ W TLE.Uwielbiamy podróżować, zwiedzać i być w drodze. Najczęściej podróżujemy po Dolnym Śląsku. Niezwykle urokliwy Wrocław, piękny Jawor, uroczy i przepiękny Bolków, to tylko niektóre  z miejsc, które zainspirowani książką odwiedziliśmy. Zachwyciła nas Jelenia Góra i oczarowały Kowary ze swoim przepięknym muzeum miniatur.
A kiedy wróciliśmy już do domu, wieczorem przy herbatce czytaliśmy sobie album, oglądając przepiękne fotografie.  Wspominaliśmy naszą podróż i zaplanowaliśmy kolejne, choć te, nasze spontaniczne podróże były najważniejsze w naszym życiu, najpiękniejsze. Śliczny zamek w Bolkowie zainspirował nas i zahipnotyzował. 


                                                         Fotografia : Marian Krupa 

Przepiękny album o malowniczych miejscach Dolnego Śląska, inspiruje i zachęca do wyruszenia w drogę, a gdy akurat nie można wyruszyć, warto poczytać. Dolny Śląsk jest z jednym z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Odwiedzany przez wielu turystów, także tych zagranicznych oczarowuje i wciąż na nowo zachwyca. Dodatkowym atutem są piękne fotografie.
Gorąco polecamy " Podróże przez Dolny Śląsk". Zainspirują Was do pięknej podróży po naszej małej ojczyźnie.

Stanisław Klimek, Mariusz Urbanek, Podróże przez Dolny Śląsk, Wrocław 2007, s.229

1 komentarz:

  1. Widzę, że bardzo podoba się ta książka. Cieszy mnie to bardzo i mam nadzieję, że skutecznie zachęciłam do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń