niedziela, 9 listopada 2014

"Smaczna Polska. Regionalny przewodnik kulinarny", Magda Gessler - recenzja

NIEZWYKLE SMACZNA PODRÓŻ PO POLSCE


Kto nie zna Magdy Gessler?  Kto choć raz nie widział jej kulinarnych programów?  Myślę, że nie znajdziemy takiej osoby. Autorka książki, to osoba niezwykle inspirująca. Jej przepisy goszczą na łamach wielu magazynów, programów i audycji radiowych.
Inspirują wiele osób do tworzenia własnej kuchni. Zapraszają do zabawy z produktami polskimi i interpretacją znanych nam dań w nowatorski sposób. Jednak tradycja jest także obecna.
Smaczna Polska, to niezwykły przewodnik kulinarny. To podróż po regionach naszego kraju, w czasie której każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie.  Bo każda kraina ma do zaoferowania coś niezwykle smacznego, wyjątkowego i bardzo tradycyjnego.
Kiedy podróżuję po Polsce, bardzo chętnie próbuję nowych smaków. Lubię po powrocie, odtworzyć smak potraw, które jadłam. Lubię inspirować się przepisami znanych ludzi, tak aby stworzyć własną, niepowtarzalną kuchnię, której smakami mogę się cieszyć w gronie rodziny i przyjaciół.
Myślę, że jest to książka, nie tylko dla kucharzy i  osób które interesują się kulinariami. Jest to książka dla ciekawych nowych smaków,  nie tylko kulinarnych.
Nasza tradycyjna, polska kuchnia jest niezwykle bogata i inspirująca. Bo polska kuchnia to nie tylko schabowy i bigos, to niezwykła gama smaków i zapachów charakterystycznych dla każdego z regionów. Bo każdy kraina wnosi coś pysznego do naszej tradycji i kultury.
Zapraszamy zatem do niezwykle smacznej lektury i  do dobrej, rodzinnej zabawy z przygotowaniem posiłków inspirowanych przepisami Magdy Gessler.

Magda Gessler, Smaczna Polska. Regionalny przewodnik kulinarny, wydawnictwo Znak.
                                                                                          źródło:znak.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz