wtorek, 18 listopada 2014

Spisek Tudorów, C.W. Gortner - recenzja


KORONA ALBO ŚMIERĆ

Historia bywa ciekawsza niż fikcja, przekonałam się o tym nie raz. Lubię czytać książki, których akcja dzieje się w zamierzchłej przeszłości, a jej bohaterowie żyli naprawdę.  Dworskie intrygi, kłamstwa i sieć szpiegów, to coś co zdecydowane lubię. Czasy Krwawej Marii, to okres mroczny i krwawy. Bezwzględna królowa usiłuje przywrócić w Anglii katolicyzm pragnie za wszelką cenę zawiązać sojusz z Hiszpanią. Jednak jej poddani nie chcą wracać do katolicyzmu. Większość możnych widzi na tronie Elżbietę. Czy wierny szpieg wykradnie listy, które dostały się w niepowołane ręce? Czy nie będzie za późno? Jak potoczą się losy bohaterów?

Spisek Tudorów, to książka, która trzyma w napięciu do końca. Wartka akcja, doskonale przedstawione realia historyczne, plastyczność, to tylko niektóre plusy powieści.

Świat przedstawiony w powieści istniał naprawdę. Czujemy atmosferę angielskiego dworu, pełnego intryg, zawiści i kłamstw.

Książkę polecam szczególnie osobom, które lubią powieści z pod znaku płaszcza i szpady. Czy jednak jest to tylko powieść historyczna?  Ja osobiście odnajduję tu także powieść przygodową. Myślę, że książka doskonale nadaje się na scenariusz filmu. Bardzo chętnie obejrzałabym taki film.

            Zapraszam do podróży w czasie. Czas start! Jesteśmy w Anglii w roku 1553. Przygodę czas zacząć…!
C. W. Gortner, Spisek Tudorów, Kraków 2014, s. 345.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz