sobota, 19 grudnia 2015

A. Appel- " Marzenia mają smak łez" - moje wrażenia po przeczytaniu książki

POETYCKA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI

Czasem lubię uciec od rzeczywistości albo inaczej stworzyć swoją własną rzeczywistość. Mieć swój świat, magiczny, czasem mroczny. Czasem chciałabym zajrzeć w czyjś świat, w inną perspektywę. Książka Marzenia mają smak łez daje taką możliwość. Zabiera w świat zaczarowany i piękny, jednak nie pozbawiony bólu czy cierpienia.  Poetycko piękna opowieść o miłości, o przemijaniu, o sile  absolutnej, która jest obecna w naszym życiu choć może czasem nie umiemy jej nazwać.
Ta książka jest inna niż wszystkie. Znajdziemy tu elementy baśni i nieco z filozofii Wschodu, szczyptę magii i coś subtelnie unikatowego.  Niezwykle poetycki styl autora przywodzi mi na myśl czar  ulotnych skrzydeł motyla.
                                                                                   Fotografia: A. Krupa 
Delikatna, przetykana magią książka dotykająca spraw istotnych dla każdego. Czy jest księgą dla każdego? Jeśli czujesz w sobie pokłady wrażliwości, wierzysz w przeznaczenie i spotkanie dusz, to tak. A jeśli nie? Wtedy możesz spróbować wejść w świat inny niż znasz.
Artur Appel zabierze Ciebie czytelniku w podróż z pogranicza jawy i snu. Lecz co jest snem, a co jawą?
Zachęcam do przeczytania i do podróży w głąb siebie.  Ale ostrzegam, możesz nie wrócić, drogi czytelniku z tej podróży. Możesz zostać w krainie subtelnego piękna i innej wrażliwości.

A.     Appel, Marzenia mają smak łez, Legnica 2014, s.111.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz