niedziela, 28 września 2014

" Franciszek Papież Wielkiej Nadziei"- Grzegorz Polak - recenzja

PAPIEŻ WIELKIEJ NADZIEI
                „ Papież z końca świata” zaczarował wielu i to nie tylko katolików.  Grzegorz Polak w niezwykle pasjonujący sposób kreśli kulisy konklawe i pierwszy portret papieża.  Z opowieści autora wyłania się człowiek bardzo skromny, będący zawsze blisko ubogich i potrzebujących. Wybierając imię: Franciszek, papież wskazał drogę, w którą stronę pójdzie Jego pontyfikat. Nawiązując do biedaczyny z Asyżu, pokazał, że będzie dążył do Kościoła ubogiego i dla ubogich.
                Publikacja nawiązuje do historii Kościoła, wyjawia wiele ciekawostek i nieznanych faktów. A liczne anegdotki umiejętnie wplecione w tekst sprawiają, że książka jest bardzo przystępna. To nie jest pozycja tylko i wyłącznie o Ojcu Świętym Franciszku, znajdziemy w niej wiele interesujących informacji o Jego  świętobliwych poprzednikach, także o umiłowanym bł. Janie Pawle II.
znak.com.pl
                Jaki będzie ten pontyfikat?  Co wzniesie w Kościół, pierwszy jezuita na Stolicy Piotrowej? Czy Jorge Mario Bergoglio okaże się reformatorem czy  charyzmatycznym przywódcą?  I czy wybór „papieża z końca świata” był rzeczywiście taką niespodzianką?
Książka przedstawia papieża jako człowieka. Jaki jest ulubiony klub piłkarski papieża? Jakich pisarzy papież ceni najbardziej? I czy naprawdę papież  nie lubi telewizji? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, to koniecznie przeczytajcie książkę! Dodatkowym atutem są pierwsze oficjalne fotografie papieża.
„Franciszek Papież Wielkiej Nadziei”, nie jest książką historyczną, ani biografią. Do kogo jest adresowana? Do wszystkich zainteresowanych osobą Ojca Świętego Franciszka I. Opowiada o skromnym synu kolejarza z Buenos Aires, który został papieżem.
Grzegorz Polak, Franciszek Papież Wielkiej Nadziei, wyd. Znak, Kraków 2013, s.192.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz