sobota, 18 października 2014

" FIFA Mafia", T. Kistner - recenzja

PIŁKARSKA MAFIA


Piłka nożna, to sport, który kochają miliony. Niepowtarzalne emocje, wypełnione stadiony, smak zwycięstwa i gorycz porażki. Większość z nas choć raz dała się ponieść fali kibicowania. Jednak czy piłka nożna, to jedynie piękny sport? Niestety nie, wszechobecna korupcja, niewyobrażalne przekręty finansowe, bezkarność i bezwzględność, to słowa, które doskonale charakteryzują organizację jaką jest FIFA. To wręcz doskonale zorganizowana mafia, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Milionowe łapówki, przekupieni sędziowie, o tym wszystkim przeczytasz w tej książce.
Przestępcza organizacja działająca w imię piłki nożnej. Czy takie były pierwotne jej założenia?  Kto mógł przypuszczać, że hasło fair play stanie się fikcją, czymś co nic nie znaczy.
Książka jest doskonale przeprowadzonym śledztwem dziennikarskim.  Pokazuje prawdę, która szokuje. Nic, ani nikt nie jest w stanie powstrzymać tej przestępczej organizacji.
www.wsqn.pl/ksiazki/fifa-mafia
FIFA Mafia, to pozycja, która daje do myślenia. Wszystko jest na sprzedaż i wszystko można kupić, trzeba mieć tylko miliony,  a FIFA je ma.
Thomas Kistner w mistrzowski sposób obnaża nieczyste interesy świata futbolu. Czy ukochana przez miliony ludzi na całym świecie piłka nożna jest tylko przykrywką dla organizacji, która nie jest w stanie się cofnąć przed niczym?
Pasjonująca, prowokująca, prawdziwa!
Gorąco polecam nie tylko fanom futbolu. Naprawdę warto przeczytać, bo nic nie jest takie jak myślisz…

T. Kistner, FIFA Mafia,  wyd. SQN, 2014, s.368.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz