sobota, 9 sierpnia 2014

"Jabłoń w ogrodzie morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem", M. Braunek , A. Cieślar - recenzja


Bo każdy z nas szuka właściwej drogi…
                Biografia Małgorzaty Braunek autorstwa Artura Cieślara jest książką wyjątkową. Napisana w formie wywiadu rzeki, porusza i zachwyca.  Dodatkowym, pięknym atutem są przepiękne wiersze Hafiza, Tomasa Tranströmera i Wisławy Szymborskiej. Dodają one książce swoistego uroku, są piękną metaforą odnosząca się do życia.
                Czytelnik poznaje życie aktorki, wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze fascynacje mężczyznami, zachwyt Buddyzmem i wielką, dojrzałą miłość do męża Andrzeja. Małgorzata Braunek jawi się jako kobieta niezwykle wrażliwa, poszukująca swojej drogi życiowej. Co sprawia, że kobieta u szczytu sławy decyduje się pozostawić wszystko i zacząć wszystko od nowa? Wyruszamy wraz z bohaterką w przepiękna, kolorową podróż po Indiach i Tybecie. Poznajemy praktyczną stronę buddyzmu.  Zatrzymujemy się chwilę, a  głęboka refleksja jaką daje da lektura jest niczym mistyczne przeżycie. Każdy z nas szuka swojej drogi, odpowiedzi na wiele pytań. Jednak nie każdemu dane jest uzyskanie odpowiedzi.
                                                                      Źródło: znak.com.pl
                To nie jest zwykła biografia, jest w niej coś nieuchwytnego, niepowtarzalnego, bo każde życie ludzkie jest jedyne i niepowtarzalne.
                Książkę polecam wielbicielom aktorki, ale nie tylko, to pozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na tak ważne pytania jak: Kim jestem? Dokąd podążam?
Niezwykle piękna, pożyteczna lektura przypomina nam jak niezwykle wrażliwą i dobrą  osobą była Małgorzata Braunek.
M. Braunek, A. Cieślar, Jabłoń w ogrodzie morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem, Kraków 2012, s. 256.
               

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz