czwartek, 7 sierpnia 2014

"Zaklinacz czasu"- Mitch Albom - recenzja

Czas na dobrą książkę
  Każdego dnia spoglądamy na zegarek, jedni częściej inni rzadziej, jednak czas to coś co towarzyszy nam w każdym momencie. Jesteśmy świadomi tego, iż każdy dzień ma inną datę, która się już nie powtórzy. Czas jest nieodłączną częścią naszego życia. Idąc do pracy, szkoły, na przystanek, wybierając się w podróż,  wszędzie liczą się sekundy, minuty, godziny.

  „Zaklinacz czasu” to książka opisująca trzy historie, które początkowo wydają nam się od siebie różne, jednak w pewnym momencie zauważamy, że każda z nich dotyczy tego samego , a mianowicie czasu.

  Mitch Albom  stosując tak proste zdanie jak „Sarah Lemon ma coraz mniej czasu” czy „Victor Delamonte ma coraz mniej czasu” pokazuje jak wiele może nas czekać pod znaczeniem tego wyrażenia, wystarczy zmienić imię tak jak on to zrobił przy innej postaci i sens zmienia się o 180 stopni. Właśnie Sarah i Victor to bohaterowie, których spojrzenie na czas bardzo się od siebie różni. Jedno chce by czas przyśpieszył, drugie natomiast , by zwolnił  a temu wszystkiemu przygląda się Dor. Jednak czy ta dwójka w końcu doceni te momenty, które zostały im dane? I jaką w tym rolę będzie miał Dor? Sięgając po książkę „Zaklinacz czasu” będziecie mieli okazję się o tym przekonać. A jej zakończenie może was zaskoczyć.

źródło:własne
  Bardzo często widzimy jak każdy człowiek inaczej pojmuje czas, kiedy jesteśmy szczęśliwi często mówimy „Chwilo trwaj wiecznie”, a gdy jesteśmy załamani, lub mamy jakieś problemy chcemy aby to wszystko już minęło, tak jakby czas miał rozwiązać nasz problem poprzez to, że miną kolejne minuty czy godziny.

  Jednak jest coś czego z czasem zrobić nie możemy, nie możemy go cofnąć, ani go zwolnić. I chociaż są na świecie bogaci ludzie, to jednego nie są w stanie kupić, czasu. Nawet wszelkie kuracje odmładzające nie są w stanie zatrzymać upływających minut. Nigdy nie wiadomo jak długo dane nam będzie obcować na świecie, ale to od nas ludzi zależy jak ten czas wykorzystamy. Mitch Albom po raz kolejny w swojej książce tym razem jest to „Zaklinacz czasu” zmusza nas do refleksji nad nami samymi.

  „Zaklinacza czasu” czyta się bardzo przyjemnie, język jest bardzo przyjazny do przyswojenia i zapoznania się z tą wspaniałą książką. Dlatego nie marnujcie czasu i zabierzcie sią za ta lekturę. Polecam gorąco.
  "Zaklinacz czasu", M. Albom,wyd. Znak, Kraków  2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz