poniedziałek, 4 sierpnia 2014

" Ewangelia według Piłata", Eric Emmanuel Schmitt - recenzja


Jedna z najciekawszych powieści Erica – Emmanuela Schmitta nareszcie w Polsce!
 Ewangelia według Piłata to doskonale znana nam historia Jezusa z Nazaretu.  Jednak opowiedziana z zaskakującej, bardzo ludzkiej perspektywy.  Ukazuje lęki i obawy człowieka, którego wielu nazywa Synem Bożym.  Pozwala nam zajrzeć w głąb siebie i skonfrontować się z tym w co wierzę naprawdę.  Czy wciąż wątpię i szukam odpowiedzi?  A może jestem jak Piłat i niczym detektyw próbuję dowieść, że zmartwychwstanie można logicznie wytłumaczyć? A może jestem jak żona Piłata Klaudia Prokula po prostu wierzę w to co się stało? Czy może jestem rzymskim żołnierzem, który za srebrniki powtarza kłamstwa? Kim jestem i jakie jest moje stanowisko?
                                                                Źródło: znak.com.pl
Książka  pobudza do uzyskania odpowiedzi na fundamentalne dla człowieka pytania.  To jedna z tych książek, która na zawsze odmieni nasze życie.  Pozwoli spojrzeć na historię Jezusa zupełnie inaczej.   Pokazać Go jako człowieka, który miał wątpliwości, tak jak my przeżywał smutki i radości.  Bardzo ludzki opis wydarzeń z Ogrodu Oliwnego budzi w nas refleksję i zadumę nad sobą. 
Eric- Emmanuel Schmitt w mistrzowski sposób potrafi opisywać emocje. Oddaje klimat Jerozolimy i jej mieszkańców w sposób bardzo plastyczny i realistyczny. Dodaje to niesamowitego uroku powieści.
Jedna z najpiękniejszych i emocjonalnych książek Erica- Emmanuela Schmitta. To lektura, którą warto przeczytać.
Eric – Emmanuel Schmitt, Ewangelia według Piłata, Kraków 2014, s. 364.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz