czwartek, 17 lipca 2014

"100 POWODÓW, BY KOCHAĆ RYANA GOSLINGA"-Joanna Benecke-recenzja

Do Gosliniarek i Gosliniarzy 

  Ostatnio bardzo często spotykamy się  z sytuacją gdy do księgarni czy bibliotek trafiają pozycje dotyczące znanych ludzi. Muszę przyznać, że widziałam i czytałam różne książki dotyczące sławnych osób jednak zazwyczaj, były to ich biografie. Ta nią nie jest.

  Joanna Benecke  wzięła na tapetę jednego z najbardziej utalentowanych i najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia.  I tak oto powstało „100 powodów by kochać Ryana Goslinga”.  Z książki możemy się dowiedzieć w jakim klubie dorastał aktor, dlaczego został wybrany do kultowego już filmu „Pamiętnik”. Jednak jak sam tytuł wskazuje dowiemy się tego dlaczego pół świata wzdycha do Goslinga a reszta się do tego nie przyznaje. Ja przyznaję się bez bicia należę do tej pierwszej części globu. Jednak nie można powiedzieć, że znajdziemy tam tylko ochy i achy nad Goslingiem, chociaż w  przeważającej części tak jest. Dowiemy się z niej  także, wielu informacji, dotyczących jego osoby, takich jak hobby, przekonania czy inne ciekawostki.
źródło:empik.com
  Trzeba przyznać, że książkę się dobrze czyta, mimo tego, że język momentami może nam się wydać zbyt młodzieżowy.  Aczkolwiek nie wiem czy słowo czyta jest adekwatne do formy wydania, ponieważ w przeważającej części  możemy podziwiać fotografie Ryana Goslinga ,nie to, żebym miała coś przeciwko temu, tak również tą, bez której film „Kocha, lubi, szanuje”, nie byłby tym samym filmem. Jednak pamiętajmy, że ten aktor jest naprawdę utalentowany a dodatkowo trzeba przyznać, że bardzo umiejętnie dobiera swoje role i świetnie się w nich sprawdza.

  Książka jest napisana w taki sposób jak zachowują się, aż ciężko mi to pisać, ale tak jest, jak  psychofanki. Jeśli jesteś Gosliniarką, Glosliniarzem, czy wyznawcą Ryligi [przyp. oryginalny], musisz mieć tą książkę. A może chcesz sobie tylko popatrzeć, ta pozycja ci to umożliwi, tylko jak sama autorka i ja ostrzegam kartki nie są ślinoodporne.
J. Benecke, "100 powodów, by kochać Ryana Goslinga", wyd. Feeria, Łódź 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz