poniedziałek, 14 lipca 2014

" Rodzina", Monika Jaruzelska - recenzja


Bardzo szczera i autentyczna rozmowa córki z ojcem i matką o trudnych i skomplikowanych relacjach rodzinnych. Dziennik, który porusza do głębi. O czym pisze autorka?  O rodzinie, o życiu, o smutkach i radościach. O tym wszystkim co dzieje się w  każdej rodzinie.   Zastanawiamy się czy rodzina autorki mogła być szczęśliwa ? Uwikłana w trudne wydarzenia historyczne. Postawiona pod ogromną presją i bardzo często oceniana jednostronnie. Jak czuła się Monika w swojej rodzinie? Jaką była córką? Czy Wojciech Jaruzelski był dobrym ojcem? Na te i inne pytania odpowiada ta książka.
                                                                                                         Źródło: czerwoneiczarne.pl
Monika Jaruzelska w sposób bardzo interesujący opowiada nam  swoją historię.  Ciekawe fakty z życia jednej z najbardziej wpływowych rodzin okresu PRL –u.  Jak Monika odnajdywała się w ówczesnej rzeczywistości? I czy była ułożoną czy krnąbrną nastolatką?
Bardzo mi się podobało wyznanie autorki zamieszczone na końcu książki: „ … Dziś moją jedyną ambicją jest bycie uważną matką, bo wiem, że emocjonalne zaniedbanie dziecka jest nie do odrobienia”.   W życiu najważniejsza jest rodzina. I  nie ważne kim jesteśmy, stylistką, nauczycielką, kucharką. W życiu każdej kobiety najważniejsza jest rodzina, bo bez niej nie byłybyśmy tym kim jesteśmy.
Książkę polecam kobietom, które zabiegane, na co dzień nie dostrzegają wartości swojej rodziny.  Przypomina o tym, co jest naprawdę ważne, a co jest tylko dodatkiem do życia.
M. Jaruzelska, Rodzina, Warszawa 2014, wydawnictwo Czerwone i Czarne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz