środa, 9 lipca 2014

"Kobiety Dyktatorów 2"- Diane Ducret - recenzja


Szalona, porywająca namiętność. Wielkie ambicje. Żądza władza. A może  jakaś mroczna siła? Jaki jest powód, że kobieta wiąże się z dyktatorem? A może to miłość sprawia, że nie widzimy naszych partnerów takimi jakimi są naprawdę?    A może odpowiedź jest gdzieś pośrodku.
                Diane Ducret w drugiej części swojego  bestsellera Kobiety Dyktatorów przedstawia koleje losu kobiet, które pokochały największych zbrodniarzy.  Przeczytać tu  możemy m.in. o kobietach Saddama Husajna, Fidela Castro, Kim Dzong Ila. Jakie było ich życie?  I czy wielki zbrodniarz może być dobrym mężem czy ojcem?  A jakim jest kochankiem?  Czy naprawdę żądza władzy imponuje kobiecie?   Interesujące życie czy dramat kobiet, które towarzyszyły w życiu swoim panom i władcom? A może kobiety te były jednak szczęśliwe?
                                                                                                                   Źródło: znak.com.pl
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie sięgnijcie po tą pozycję.  Znana seria Prawdziwe Historie, to książki o kobietach i dla kobiet.  Jeśli lubisz biografie, ta lektura jest dla ciebie! 
Każda z nas marzy o księciu z bajki, gorzej jeżeli wymarzony książę zamienia się w okrutnego tyrana z pierwszych stron gazet, a los chciał, że akurat ty jesteś jego partnerką, żoną czy kochanką. Twoje życie zmienia się diametralnie.  Jak sobie poradziły z tym wyzwaniem bohaterki?  I czy naprawdę miłość pokonuje wszystko?
Diane Ducret, Kobiety Dyktatorów 2,   wyd. Znak, Kraków 2013, s. 384.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz