środa, 23 lipca 2014

" Uparte serce. Biografia Poświatowskiej", Kalina Błażejowska - recenzja


Życie bez miłości nie ma sensu
               Na biografię  Haliny Poświatowskiej czekałam z wielką niecierpliwością.  Pewnie dlatego, że jest moją ulubioną poetką.  Miłość i poezja, dwie najważniejsze sprawy w życiu Poświatowskiej, niczym kochankowie stają się jednością. Jak wielka jest potęga miłości? Jak wielka jest potęga śmierci?  Pytała poetka w swoich wierszach.  Jej uparte, wrażliwe, serce tak bardzo chciało kochać i żyć.   Choroba serca naznaczyła jej życie cierpieniem. Poetka jednak walczyła o siebie i swoje marzenia.  
Jaka była Haśka?  I czy w poezji i miłości naprawdę można znaleźć ratunek? Czy da się oszukać los? 

                                                                  Źródło: znak.com.pl
Kalina Błażejowska w piękny i bardzo poetycki sposób kreśli portret Haśki. Biografia Poświatowskiej jest opowieścią o szalonej odwadze, wielkiej miłości i ogromnej woli życia.  Jak wyglądało życie dyktowane przez uparte serce?   Jeśli chcecie się dowiedzieć, koniecznie musicie przeczytać tę książkę. Ja jestem nią oczarowana!  Autorka uchwyciła w biografii delikatność i ulotność poezji.  Nadała książce niezwykły charakter.
Uparte serce jest piękną opowieścią  o życiu do utraty tchu.  Pozycja obowiązkowa do przeczytania dla wszystkich fanów twórczości Haliny Poświatowskiej!
Gorąco polecam i zachęcam do zapoznania się z wierszami Haliny Poświatowskiej. Warto zatrzymać się  i poświecić czas na chwilę z poezją.
K. Błażejowska, Uparte serce. Biografia Poświatowskiej, Kraków 2014, s.338.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz